Pınar Ersoy

DZ BANK AG-Deutsche Zentral-Genossenschaftsbank Türkiye Temsilciliği

Kendinizi ve şirketinizi üyelerimize kısaca tanıtmanızı rica edebilir miyiz?
İlk ve orta öğrenimi Türkiye’de lise ve üniversite öğrenimimi ise Almanya’da tamamladım. Rheinische Friedrich Wilhelms-Üniversitesi Siyaset Bilimi yüksek lisans eğitimimi tamamladıktan sonra Avrupa Parlamentosu’nda staj yaptım. Profesyonel iş hayatıma Oyak Bank’ta başladım. Daha sonra sırasıyla KfW Ipex-Bank’ta Proje Koordinatörü ve Pelikan Türkiye Genel Müdürü olarak devam ettim. 6 yıldır DZ Bank Türkiye Baş Temsilcisi olarak görev yapmaktayım. 
DZ Bank AG çok uzun yıllardır Türkiye’de aktif olan ve 13 yıldır da Temsilcilik Ofisi düzeyinde Türkiye’de faaliyet gösteren Almanya’nın 2. büyük banka grubudur. Türkiye’de ticaret finansmanı vb. konularda aktiftir. Ülkenin önde gelen bir çok kamu ve özel sektör kurumları ile işbirliği yaparak yatırım finansmanı desteği sağlamaktadır.

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odasının yönetim kuruluna aday oluyorum, çünkü …
İnanıyorum ki, özgeçmişim ve sahip olduğum bilgi ve becerilerimle Oda’ya katkıda bulunabilir, yapacağım işler, azim ve yeni fikirler sayesinde de Oda’yı iyi bir şekilde temsil edebilirim. Her iki ülkeyi de iyi bilen, tanıyan kadın yönetim kurulu üyelerinin daha çok olması gerektiği düşünüyorum.

Oda için vizyonumu bir cümleyle ifade etmek istersem  …
AHK İstanbul, içinde yaşadığımız şehir gibi! 
İki kıtayı ve ülkeyi birbirine bağlayan bu şehir gibi Oda da hem her iki ülkeyi birbirine bağlıyor hem de temsil ediyor.Oda’nın varlığı her iki ülke ilişkileri açısında çok faydalı bir enstrüman