Murat Levi

Ünsped Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetler A.Ş.

Kendinizi ve şirketinizi üyelerimize kısaca tanıtmanızı rica edebilir miyiz?
1962 yılında İstanbul’da doğdum. Liseyi Türkiye’de tamamladıktan sonra 1980- 1986 yılları arasında yaşamımı Fransa’da sürdürerek, çalışma ve eğitim hayatıma burada devam ettim. Bu süre zarfında, Psikoloji Bölümü’nde ön lisans eğitimimi tamamlayarak, 1986-2009 yılları arasında Kanada’da Vancouver şehrinde yaşamımı sürdürdüm. Serbest Ticaret faaliyetlerinde bulunduktan sonra Türkiye’ye dönerek, profesyonel hayatına devam ettim. 2015 yılından beri ÜNSPED Gümrük Müşavirliği’nde Yönetici Asistanı olarak çalışmaktayım. 

Şirketimiz 1981 yılında “ÜNSPED Beynelmilel Nakliyat – M.Haluk Ündeğer” ünvanı ile faaliyetine başladı. 1995 yılında anonim şirket statüsüne geçildi ve faaliyet kapsamı Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetler olarak genişletildi.  

55’i Hissedar, 60A Karneli Gümrük Müşaviri ve 238’i B Karneli Gümrük Müşavir Yardımcısıyla sektöründe “Sürdürülebilir, Etik ve Eğiten” çözüm ortağıdır. Ünsped, 6 Bölgede yer alan 53 şubesi ile ve 1300 çalışanıyla hizmet vermektedir. 
Kurumsal Derecelendirme ile Sürdürülebilirlik konusunu tescillemiş ve 2015 yılında 7,30 olan puanını, 2016’da 8,56’ya 2017’de 9.01, 2018’de de 9.17’ye yükseltmiştir. Şirketimiz, müşterilerin ihtiyaçlarına beklentilerinin üzerinde yanıt verecek şekilde sürekli olarak teknolojik alt yapı ve yeniliklere öncelik vermiş ve bu konuda da sektöründe öncü olmuştur. 
Gümrükleme faaliyetlerini kapsayan; ithalat, ihracat, teşvik, standardizasyon, teminat çözümlemeleri, müşavirlik ve mevzuat işlemleri, hukuk işleri gibi pek çok alanda iş ortaklarına hizmet vermektedir.

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odasının yönetim kuruluna aday oluyorum, çünkü …
Pazarda kendine bir yer edinmiş şirketlerin bilgi ve deneyimlerinden faydalanmak,
Diğer üye şirketlerine kendinizi tanıtmak,
Üyeler arasında müşteri ve ortak bulmak,
Odanın tertiplediği çok sayıda etkinlikte yer almak,
Yüksek nitelikli konuk konuşmacıların yer aldığı ekonomi toplantılarına katılmak,

Oda için vizyonumu bir cümleyle ifade etmek istersem  …
Katılımcı, yenilikçi, paylaşımcı ve de iletişimi vizyon edinen..

Bize söylemek istediğiniz başka bir şey var mı?
İşbirliğine açık bir yönetim felsefeniz olması nedeni ile bu odada da şirketimi temsilen, doğacak yeni işbirlikleri için yönetim kurulunda görev almak istiyorum. 90 ülkede bulunan 130 ofisiyle AHK ağı, dış ticaret odaları, delegasyon ofisleri ve Alman ticaret dünyasının çeşitli temsilcilikleriyle tüm dünyada temsil edilmekte. Odanın, bu hizmet ağı, deneyimleri ve yıl içinde gerçekleştirdiği onlarca farklı içerikteki etkinlikleri takdire şayan.