Metin Bayrak

Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Kendinizi ve şirketinizi üyelerimize kısaca tanıtmanızı rica edebilir miyiz?
1971 Istanbul doğumluyum. Alman Lisesi mezunuyum ve Endüstri Mühendisiyim. 16 yılı yöneticilik olmak üzere, 20 yıldır Bosch firmasında çalışıyorum.
Türkiye’de ilk kez 1910 yılında kurulan bir temsilcilikle faaliyetlerine başlayan Bosch Grubu, ilk fabrikasını 1972 yılında Bursa’da kurdu. Teknoloji ve hizmetler alanında önde gelen tedarikçilerden biri olarak Bosch’un Türkiye’de, ‘Mobilite Çözümleri’, ‘Enerji ve Bina Teknolojileri’, ‘Sanayi Teknolojileri” ile ‘Dayanıklı Tüketim Malları’ alanlarında faaliyet gösteren beş ayrı şirketi bulunuyor. Bosch Grubu’nun ürün ve hizmetleri; yenilikçi, fayda sağlayan ve sıra dışı çözümler aracılığıyla yaşam kalitesini artırmak için tasarlanıyor. Böylelikle Bosch, dünya çapında “Yaşam için teknoloji’ üretiyor.

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odasının yönetim kuruluna aday oluyorum, çünkü …
Türkiye’de yerleşik en büyük Alman firması olarak, tecrübe ve bilgi birikimimiz ile Türkiye-Almanya arasındaki ticarete ve işbirliğine katkı sağlamak, şirketim ve kendim adına mevcut AHK netwörkü içinde hem tecrübe kazanımı hem tecrübe paylaşımı olarak değerlendirmek.

Oda için vizyonumu bir cümleyle ifade etmek istersem  …
Türk Alman ticaret hacminin, işbirliğinin, faaliyetlerinin, diyaloğunun ölçülebilir şekilde geliştirilmesi ve sürdürülebilir hale gelmesi.

Bize söylemek istediğiniz başka bir şey var mı?
Gönüllü ve aktif bir çalışma dönemi hedefliyorum.