Mehmet Safaltın

Schaeffler Turkey Endüstri ve Otomotiv Tic. Ltd. Şti.

Kendinizi ve şirketinizi üyelerimize kısaca tanıtmanızı rica edebilir miyiz?
Ben Mehmet Safaltın,1978 İstanbul doğumluyum. Evli ve 2 kız çocuğu babasıyım. Kadıköy Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi sonrasında yine Boğaziçi Üniversitesinde işletme üzerine yüksek lisansımı tamamladım.

2003-2004 yılları arasında Tırsan Treyler şirketinde Satış Mühendisi ,2004-2007 yılları arasında Reksim Ltd Şti’de Satış Koordinatörü,2007-2017 yılları arasında Schaeffler Türkiye’de Satış Müdürü olarak görev aldım. 2017’ yılından bu yana ise Schaeffler Türkiye Genel Müdürü /Endüstri Başkanı olarak görev yapmaktayım.

Schaeffler Group, Türkiye’deki faaliyetlerine 1986 yılında kurulan INA Rulmanları Tic. Ltd. Şti. ve aynı yıl kurulan FAG Rulmanları Türkiye irtibat ofisi ile başlamıştır. 2001 yılında FAG’ın Schaeffler Group’a katılımıyla iki firma faaliyetlerini ortak olarak sürdürmeye başlamış ve şirket ünvanı 11 Ekim 2016 tarihinde Schaeffler Turkey Endüstri ve Otomotiv Tic. Ltd. Şti. olarak değiştirilmiştir. Merkezi İstanbul’da bulunan firma, Schaeffler çatısı altındaki LuK, INA, FAG ve Ruville markaları ile Türkiye genelinde otomotiv ve endüstri sektörleri için kapsamlı bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Schaeffler’in Türkiye’deki öncelikli hedefleri arasında uzman çalışan kadrosu ile doğru teknolojileri sunarak mümkün olan en üst düzeyde müşteri memnuniyetini sağlamak yer almaktadır.
Schaeffler Grubu; sunmuş olduğu yüksek kalite, üstün teknoloji ve güçlü yenilikçi yaklaşımı ile otomotiv ve endüstri için küresel çapta lider bir tedarikçi konumundadır. Schaeffler Grubu, birçok endüstriyel uygulamada kullanılan rulman ve lineer sistem çözümlerinin yanı sıra motor, şanzıman ve şasi uygulamalarındaki yüksek hassasiyetli komponent ve sistemleri ile birlikte “Gelecek İçin Mobilite” konseptine çözüm odaklı büyük katkılar sağlamaktadır.

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odasının yönetim kuruluna aday oluyorum, çünkü …
Mevcut iş birliklerini daha da geliştirerek her iki ülke arasında ticaret ve yatırım imkanlarını saptayarak maksimum fayda sağlanmasına katkıda bulunmak, yeni üyelerin katılması için tanıtım faaliyetlerini çeşitlendirerek arttırmak.

Oda için vizyonumu bir cümleyle ifade etmek istersem  …
Her iki ülke arasındaki iş birliğini arttıracak yeni projelere vesile olmak