Dr. İhsan Günşen

Günşen Mühendislik Müşavirlik Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti.

Kendinizi ve şirketinizi üyelerimize kısaca tanıtmanızı rica edebilir miyiz?
18.7.1954 Erzurum doğumluyum. Erciyes ve Hannover Teknik Üniversitelerinde Makine Mühendisliği, Ticaret Üniversitesinde MBA, Yeditepe Üniversitesinde Finans Mühendisliği doktorası yaptım. Doktora tezim ‘’ Yabancı sermayenin Türkiyedeki otomotiv  sanayine üzerine etkisi ‘’

Ditaş Doğan Rot fabrikasında üretim planlama şefliği; Mercedes Benz Kamyon Fabrikasında malzeme müdürlüğü; Robert Bosch Türkiye Satın alma Ofisi müdürlüğü; Prettl Elektrik, Pretll Endüstri Sistemleri, Prettl Romania fabrikalarını kurulumu ve genel müdürlüğü; Tunaoğlu Sac Parça Fabrikası genel müdürlüğü; Net Cıvata Fabrikası genel müdürlüğü yaptım.

2016 yılından beri Günşen Mühendislik firmasının ortağı olarak seramik sektöründe kullanılan plastik parçalar, penseler üreterek 28  ülkeye ihracat yapmaktayız.

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odasının yönetim kuruluna aday oluyorum, çünkü …
Uzun yıllardır başta otomotiv sektötü olmak üzere Türk ve Alman üretim şirketlerinde genel müdürlük yaptım. Konu ve problemlere hakimim. Alman ve Türk sanayicilere destek verebileceğimi düşünüyorum.

Oda için vizyonumu bir cümleyle ifade etmek istersem  …
Türk Alman Ticaret Odası, her iki ülkenin sanayi ve ticaretle uğraşan üyelerine donanımlı çalışanları ile en üst kalitede teknik ve ticari bilgileri vererek firmaların dünya çapında önünü açar.

Türk ve Alman üyelerini daha kapsamlı bir araya getirerek pazar deneyimlerini  karşılıklı paylaşmalarına   katkı sağlamak faydalı olacaktır.