Fatih Ünal

Hensel Elektrik San. ve Tic. Ltd. Şti

Kendinizi ve şirketinizi üyelerimize kısaca tanıtmanızı rica edebilir miyiz?
1982 yılında İstanbul’da doğdum. Evli ve bir çocuk babasıyım. Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisans eğitimim süresinde başladığım iş hayatımda uluslararası firmalarda çeşitli yöneticilik pozisyonlarında çalıştıktan sonra şu anda %100 Alman sermayeli “Hensel Elektrik” firmasında Genel Müdür olarak görev yapmaktayım. “Hensel Elektrik”, 1931 yılında Almanya’da kurulmuş Global bir şirkettir. “Hensel Elektrik” olarak Elektrik Tesisat ve Dağıtım Sistemleri konusunda ürüne ve hizmet sunmaktayız.

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odasının yönetim kuruluna aday oluyorum, çünkü …
Enerjim, motivasyonum, yetkinliklerim, uluslararası projelerde edindiğim tecrübem ve vizyonum ile Alman – Türk Ticaret Odası’nın faaliyetlerinde yön verme ve karar alma mekanizmasında bulunarak, Ticaret Odası’nın bir sonraki seviyeye olan yolculuğunda emin adımlar ile yürümesini sağlamak için Yönetim Kurulu üyeliğine aday oluyorum.

Oda için vizyonumu bir cümleyle ifade etmek istersem  …
Vizyonumu aşağıdaki 3 cümle açıklamak isterim;
(1) Alman – Türk Ticaret Odası’na üye olmak isteyenlerin sayınının her geçen dönem daha da artmasını sağlamak,
(2) Adından söz ettiren, Türkiye ve Almanya’ya en büyük ekonomik ve kültürel faydayı sağlayacak ve en önemlisi de örnek teşkil edecek sürdürülebilir bir Ticaret Odası sistemini kurmak,
(3) Türkiye ve Almanya arasındaki ticari ve kültürel konularda ilk başvurulan kurumun Alman – Türk Ticaret Odası olmasını sağlamak.

Bize söylemek istediğiniz başka bir şey var mı?
Enerjimi, motivasyonumu, yetkinliklerimi, edindiğim tecrübemi ve vizyonumu günümüze kadar başarıyla gelen Alman – Türk Ticaret Odası’nı bir sonraki seviyeye olan yolculuğunda emin adımlar ile taşımak için kullanacağımdan hiçbir üyenin şüphesi olmasın.