F. Servet Topaloğlu

Nord Holding

Kendinizi ve şirketinizi üyelerimize kısaca tanıtmanızı rica edebilir miyiz?
1959 Istanbul doğumluyum. 1985 TU (TH) Darmstadt Endüstri Mühendisliği (Wirtschaftsingeniurwesen/Maschinenbau) mezunuyum. 30 yıla yakın uluslararası ve ulusal şirketlerde üst yönetimlerde (İcra/Yönetim Kurulları) bulundum (Türk Siemens, Metro-Real, Carrefour, Tansaş, Bim-File, Yaşar Holding, Doğan Gazetecilik, Arena). 2011’den beri Nord Holding’in Türkiye temsilcisiyim. Nord Holding, merkezi Hannover’de bulunan ve bünyesinde küçük ve orta ölçekli şirketler bulunduran bir sermaye katılım şirketidir. Ayrıca kurucusu olduğum ST&Partners üzerinden ulusal ve uluslararası alanda yönetim danışmanlğı ve mentorluk hizmeti veriyorum.

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odasının yönetim kuruluna aday oluyorum, çünkü …
Türkiye-Almanya arasında, yaklaşık 130 yıldır, hiç bir ülkeyle olmadığı kadarıyla derin ve pozitif bir ilişki vardır. Bu ilişki özellikle son 20 yıldır ivmesini kaybetmiş görünüyor. Bu ilişkinin, iş dünyası çerçevesinde, öncelikle tekrar eski haline, daha sonra da o seviyenin üstüne çıkarılmasına katkı sağlamak istiyorum.

Oda için vizyonumu bir cümleyle ifade etmek istersem  …
Her Alman şirketi, faaliyetlerini sürdürmek için ihtiyaçlarına en iyi çözümü ararken, olabildiğince yüksek seviyede Türk ürünü ve/veya hizmeti kullanmalıdır..

Her Türk şirketi, faaliyetlerini sürdürürmek için en iyi çözümü ararken, olabildiğince yüksek seviyede Alman ürün ve/veya hizmeti kullanmalıdır.