Erdinç Örencik

BF Enegine Parts Mot. Dış Tic. San. ve Tic. Ltd. Şti.
(Rheinmetall Grup Şirketi) 

Kendinizi ve şirketinizi üyelerimize kısaca tanıtmanızı rica edebilir miyiz?
Erdinç Örencik 61 yaşında, BF Engine Parts  CEO

Eğitimlerimi Almanya’da tamamladıktan sonra otomotiv firmalarında iş hayatıma başladım. 40 yıllık iş hayatımda 25 yıl firmaların üst düzey yönetimlerinde hizmet verdim. 20 yıldır Türkiye’deyim ve  Mercedes Benz Türk A.Ş. , Antonio Carraro firmalarında yöneticilik yaptıkdan sonra 2012 yılından beri BF Engine Parts CEO’su olarak görev yapmaktayım.

Rheinmetall birçok ülkede üretim ve pazarlama faaliyetinde bulunmaktadır. Rheinmetall Otomotiv’e ait Türkiye’de 1 adet üretim yeri ve 2 adet pazarlama merkezi bulunmaktadır.

1996 yılından beri Türkiye’de üretim ve pazarlama faaliyetlerinde bulunan Rheinmetall Otomotiv, Türkiye’de ilk yabancı sermaye ile yatırım yapan köklü bir Alman şirketidir.

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odasının yönetim kuruluna aday oluyorum, çünkü …
Almanya Türkiye Ticaret Odası iki ülkede aktif ticari ve kamu kuruluşların aktivitelerinin belirlemiş oldukları hedeflere ilerlemelerinde katkıda bulunmak; her iki ülke hakkında iş kültürü, ticari, hukuki yapılanma ve sektörel konularda destek verme adına Türk ve Alman iş dünyasına hizmet etmek istiyorum.

Oda için vizyonumu bir cümleyle ifade etmek istersem  …
Farklı sektörlerde faaliyetlerini sürdüren ticari, kamu kurum ve kuruluşların çalışmalarında sektörel bilgi ışığında daha sağlam ve daha güçlü adımlar atmalarında, geniş iletişim ağımız vasıtasıyla girişimlerinde öncülük etmek.

Bize söylemek istediğiniz başka bir şey var mı?
Üyelerimizin öneri ve beklentilerini dikkate alarak, yenilikçi iş fikirlerini yaratmalarını teşvik eden ve bilgiye çabuk ulaşan,işleyen ve dağıtan ‘’az söz çok iş’’ ilkesiyle çalışmaya var mısınız…