Doç. Dr. iur. Mehmet Köksal

Köksal Avukat Ortaklığı

Kendinizi ve şirketinizi üyelerimize kısaca tanıtmanızı rica edebilir miyiz?
Av. Doç. Dr. iur. Mehmet Köksal, dördüncü jenerasyon hukukçudur. Doç. Dr. Köksal, 32 yıllık mesleki tecrübeye sahiptir. Ancak, Büromuzun geçmişi 150 yıla dayanmaktadır. 2007 yılından bu yana da Köksal Avukatlık Ortaklığı şeklinde danışmanlık ve avukatlık hizmetlerini yürütmektedir. Büromuz özellikle yabancı yatırımcıların kuruluş ve danışmanlığı yapmaktadır. Bunun yanı sıra, Şirketler Hukuku, İş Hukuku, Vergi Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Gayrimenkul Hukuku ve M & A konusunda da kapsamlı danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Vakıflar, odalar ve dernekler konusundaki çalışmalarımız, yönetim kurullarındaki görevlerimiz bizi bu alanda da fikirlerine sıklıkla başvurulan bir büro yapmıştır. Üniversitedeki çalışmalarım da bir yandan devam etmiştir. Eğitim ve Öğretim konusunda da 35 yıllık bir bilgi ve tecrübe birikimine sahibiz.

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odasının yönetim kuruluna aday oluyorum, çünkü …
Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odasının Yönetim Kurulu üyeliğine aday oluyorum, çünkü daha önce de bu kurumda yapmış olduğum Yönetim Kurulu üyeliği sırasında ve çok uzun yıllardır üyeliğimize dayanan bilgi ve tecrübe birikimimi, Odamızın daha da iyi yerlere gelmesi ve gelişmesi konusunda kullanmak istiyorum. Ayrıca, Türkiye’nin artan mesleki eğitim ihtiyacında, önemli bir rol oynayabilecek olan Odamızın, bu konudaki faaliyetlerinin düzenlenmesi ve işbirlikleri yapılması alanlarında önemli katkılarımın olacağına inanıyorum.

Oda için vizyonumu bir cümleyle ifade etmek istersem  …
Odamızın, Türk Alman ekonomik ilişkileri ve mesleki eğitim konusundaki öncülüğüne, bilgi ve tecrübe birikimimle eşlik etmek, katkıda bulunmak istiyorum.