Can Aydede

Nordex Enerji A.Ş.

Kendinizi ve şirketinizi üyelerimize kısaca tanıtmanızı rica edebilir miyiz?
Merhaba, ismim Can Aydede. Alman lisesi, Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği ve MBA’i bitirdikten sonra profesyonel iş hayatına atıldım. Migros ve Siemens şirketlerinde çalıştıktan sonra 2014 yılında Nordex Enerji A.Ş ‘de Satınalma Müdürü olarak işe başladım. Halen Nordex Enerji A.Ş’de Satınalma ve İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalışmaktayım.

Nordex alanında uzman, dünyanın önde gelen rüzgar türbini tedarikçilerinden biridir. 2016 yılında İspanyol Acciona Windpower firması ile birleştikten sonra sadece Avrupa değil, Dünya’nın geri kalanında da önemli bir oyuncu haline gelmiştir. Nordex halihazırda Türkiye’de %28’lik payıyla pazarda lider konumundadır.

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odasının yönetim kuruluna aday oluyorum, çünkü …
Eğitim ve iş hayatımda yakından tanığım Alman çalışma kültürü ve parekende, enerji alanındaki tecrübelerimle iki ülke arasında tedarik süreçleri, know-how transferi, yeni yatırımlar gibi konularda fayda sağlayacağımı düşünüyorum.

Oda için vizyonumu bir cümleyle ifade etmek istersem  …
Alman-Türk Ticaret ve Sanayi odasının sağladığı hizmetlere, akademik ve profesyonel kariyerimde edindiğim tecrübelerimle en verimli şekilde katkı sağlamak, bu hizmetlerin gelişmesinde, varsa iyileştirilme alanlarında etkin rol oynamak istiyorum.

Bize söylemek istediğiniz başka bir şey var mı?
Enerji konusunda iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlenebilmesi ve daha verimli hale getirilmesi için bu alanda aktif çalışan, hem satış hem tedarik süreçlerinde tecrübesi olan bir üyenin Yönetim Kurulunda olması gerektiğini düşünüyorum.