Nergis Özcan

Trumpf Makina Sanayii A.Ş.

Kendinizi ve şirketinizi üyelerimize kısaca tanıtmanızı rica edebilir miyiz?
Bir aile şirketi olan TRUMPF 1923 yılında bir mekanik atölyesi olarak kuruldu ve günümüzde takım tezgahları, lazer cihazları ve endüstriyel uygulamalar için elektronik sistemler alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri haline geldi.

Yaklaşık 13.400 çalışanı ve 70’ten fazla bağlı şirketiyle TRUMPF tüm dünyada faaliyet göstermekte.

Ben Almanya’da doğup büyüdüm. Meslek hayatına atılmadan önce Stuttgart yakınlarındaki bir üniversitede işletmecilik ve işletme enformatiği öğrenimi gördüm. 13 yıldır TRUMPF’ta çalışıyorum. 2018 yılından beri İstanbul’daki ülke şirketini yönetiyorum. Başlıca özelliklerim esneklik, kalite bilinci, cesaret ve azimdir.

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odasının yönetim kuruluna aday oluyorum, çünkü …
Taze fikirlerle ve modern ilişki ağlarıyla, dijitalleşmenin ve küreselleşmenin heyecan verici bu döneminde bu ekonomi merkezini güçlendirmek ve geleneksel iş modellerini geleceğe uygun şekillendirmek istememdir. Küreselleşmenin KOBİ’ler için de ileriye taşınmasına katkıda bulunmak istiyorum.

Oda için vizyonumu bir cümleyle ifade etmek istersem  …
Tüm esnaf, tüccar ve sanayicilerin çıkarlarını hükümet ve resmi daireler karşısında temsil ederek piyasa ekonomisi çerçeve koşullarını daha da geliştirmek ve rekabet gücünü artırmaktır.