Hüseyin Erdem

Tedrive Yönlendirme Sistemleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kendinizi ve şirketinizi üyelerimize kısaca tanıtmanızı rica edebilir miyiz?
1970 senesinde Malatya / Türkiye de doğdum.. 5 yaşındayken ailemle beraber Almanya’ya taşındım. Iki ülke vatandaşlığım var. Kariyer hayatına otomobil tamiri eğitimi alarak başladım ve takip eden dönemde mühendislik dalında eğitim alarak teknisyen olarak mezun oldum.
Evliyim ve üç çocuk babasıyım.
Tedrive Steeringsystem ve Knorr Bremse Steeringsystems Wülfrath da 24 senedir calismaktayim.
Tedrive Steering her tür araç markalarına özel, direksiyon sistemleri geliştiren ve üreten şirketlerden biridir. Şirketin genel merkezi Almanya’da olup, yaklaşık 320 çalışanı ile Wülfrath’da iki üretim merkezine, İstanbul’da, Nabereznyje Chelny’de (Tatarstan) ve Wixom’da (USA) üretim, dağıtım ve teknik merkezlerine sahiptir. 1 haziran 2016 tarihinde Tedrive Steerings Systems, Knorr-Bremse AG sirketi satin almistir.

Knorr-Bremse AG sirketi , 30 ülkede yaklaşık 25.000 çalışan frenleme, giriş kontrol ve güç sistemlerinin, klima, destek ve kontrol sistemlerinin, yanı sıra sürüş ve şanzıman kontrolü için çözümlerin geliştirmesinde, üretilmesinde destek vermektedir. Dünyada bir milyardan fazla insan her gün Knorr fren sistemlerini tercih etmektedir.

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odasının yönetim kuruluna aday oluyorum, çünkü …
Hem Almanya hem de Turkiye de sektorde yeterli bilgi ve tecrubeye sahip oldugumu dusunuyorum. Hem bir isadami hem de bir birey olarak Almanya ve Turkiye arasindaki is baglantisinin daha iyi bir duzeye gelmesi icin hizmet vermek istiyorum. Turkiye ve Almanya nin ekonomik iliskilerine katki saglamayi kendime bir borc biliyorum.
Alman-Türk Sanayi ve Ticaret Odası bu iletişimde etkilidir ve bilgi değişimi, irtibat için önemli platform sunuyor.

Oda için vizyonumu bir cümleyle ifade etmek istersem  …
AHK yetkilisi olarak, rasyonel Alman toplumu ile duygusal ve geleneksel Türk toplumlarına, karşılıklı ekonomik potensiyellerinin yükselmesi için katkıda bulunmak isterim.

Bize söylemek istediğiniz başka bir şey var mı?
Konusmak yerine icraatin on planda oldugu bir yonetim anlayisinin olmasini dilerim.