Filiz Ehliz

A Plan Plus Organizasyon ve Danışmanlık Ltd. Şti.

Kendinizi ve şirketinizi üyelerimize kısaca tanıtmanızı rica edebilir miyiz?
İlk, orta ve yüksek ögretimimi ayni zamanda master ve lisans egitimi mi almanyada tamamlayarak, ayni ülkede farkli sirketlerde calistim. Ilk meslegim olan Tekstil ve Hazirgiyim Mühendisliginde sektörün lideri Steilmann – Bochum Wattenscheidt te 4 sene calistiktan sonra Isletme masteri yaparak yine Duty Free ve Travel Retail sektörünün lideri olan Gebr. Heinemann in Düsseldorf ayaginda uzun süreler farkli pozisyonlarda calistim. Ayni sirket, mezun olduktan sonra beni Türkiye, Gürcistan ve Kibris bölgesini yönetip gelistirmek icin Expat olarak Türkiyeye gönderdiler. Bu görevimi müteakiben 4 yil Estee Lauder Companies sirketinin Türkiye, Balkanlar, Kuzey Afrika ve Rusya Egitim ve Satis görevin üstlenerek 75% seyehat iceren bir pozisyonda calistim. 2002 senesinde kendi sirketimi kurmaya karar verip önceden Travel Retail ve Duty Free sektöründeki perakendecilere ve uluslararasi lüks markalara hizmet vermeye basladik. Hizmetimiz ilk basladigimizda dönemsel donanimli reklam ve tanitim personeli temin etmek olarak baslamis olup su an danismanlik, organizasyon, personel, bordrolama ve ihtalat/gümrükleme ve depolama olarak genislemistir.

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odasının yönetim kuruluna aday oluyorum, çünkü …
Uluslararasi bölgelerde yogun seyehatli calisma tecrübemi ve uluslararasi müsteri ve insanlarla edindigim deneyimimi ayni zamanda hem Alman hemde türk yapimla kuruma cok farkli bakis acisi getirecegime inaniyorum. Ayni zamanda Hizmet ve Pazarlama sektöründe lider sirketlerle calistigimizdan bu konuda da cok iddialiyim.

Oda için vizyonumu bir cümleyle ifade etmek istersem  …
Daha modern yapi ve görünümle daha büyük ve enternasyonel kitlelere ulasabilen hizli hareket eden yenilikci bir oda var vizyonumda.