Dr. Markus C. Slevogt

Amarkon Group Danışmanlık ve Ticaret A.Ş.

Kendinizi ve şirketinizi üyelerimize kısaca tanıtmanızı rica edebilir miyiz?
1999 yılından beri Türkiye’de yaşıyorum. 1999’dan 2012’ye kadar Deutsche Bank AG ve Ing Bank Türkiye’de yönetici kademede yer aldım. 2012 yılından beri Türkiye’deki önde gelen uluslararası şirketlerin ve aile şirketlerinin yönetim kurullarında bulundum. 2012-2018 arasında BSH Türkiye, DemirDöküm, Özbal Çelik Boru ve Organik Holding gibi şirketlerde görev aldım. Bugün de Akçansa, Erciyas Holding ve aile şirketlerine danışmanlık vermekte uzmanlaşmış bir şirket olan Amarkon Group’ta görev yapmaktayım.
Bunun dışında ayrıca Bahçeşehir Üniversitesinde iktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinin üyesi ve Finansal Araştırma ve Uygulama Merkezi müdürü olarak, ayrıca Graduate School of Business Yönetim Kurulu üyesi olarak da faal durumdayım.
Canterbury , İngiltere’de Kent Üniversitesi’nde milli ekonomi öğrenimi gördükten sonra Marburg, Almanya Philipps Üniversitesinde İşletmecilik öğreniminin ardından doktora yaptım.

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odasının yönetim kuruluna aday oluyorum, çünkü …
…Alman-Türk ekonomik ilişkilerinin büyük potansiyeline inanmam ve yönetim kurulunun üç yıldır başarıyla yürüttüğü çalışmalarını sürdürmek ve odanın daha da gelişmesine katkıda bulunmak istememdir.

Oda için vizyonumu bir cümleyle ifade etmek istersem …
Odanın tüm üyeleri için sürekli değer sağlayıcı ve Alman-Türk ekonomik ilişkilerinin güçlü potansiyelini sistematik olarak geliştirmeye devam eden kurum olmasıdır.