Andreas Radel

Ejot Tezmak Bağlantı Elemanları Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Kendinizi ve şirketinizi üyelerimize kısaca tanıtmanızı rica edebilir miyiz?
Adım Andreas Radel, 1964 yılında Bremen’de doğdum, evliyim. Bayreuth Üniversitesi’nde (Bavyera) işletmecilik okudum. 12 yıl enerji santralleri sektöründe lojistik ve satış yöneticisi olarak çalıştıktan sonra, 2001 yılından bu yana EJOT GmbH & Co. KG’nin Almanya’daki ana şirketinde çalışmaktayım, önce satış müdürüydüm, daha sonra genel müdür olarak görev yapmaya başladım.

2009 yılından beri İstanbul’daki EJOT TEZMAK Bağlantı Elemanları Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin genel müdürüyüm. EJOT merkezi Almanya’nın Bad Berleburg şehrinde (Kuzey Ren Vestfalya eyaleti) bulunan ve aile yönetimindeki bir orta ölçekli şirketler topluluğudur. Şirket yaklaşık 3.400 personeliyle bağlantı teknolojisinde önde gelen üreticidir. EJOT’un müşterileri öncelikle otomotiv ve yan sanayiinden, telekomünikasyon ve eğlence elektroniğinden ve ayrıca inşaat sektöründendir.

EJOT geniş bir yenilikçi bağlantı elemanları ürün yelpazesini sunar, özellikle de metal ve plastikler için kendinden diş açan vidalar (“akıllı vidalar”), plastik ve metalden teknik soğuk şekillendirilmiş parçalar ve binaların dış kabuğunun montajı için komple bir ürün programı başlıca öğeleridir.
EJOT Grubu 1996’dan beri Türkiye’de faaliyet göstermekte ve 2000 yılından bu yana Gaziosmanpaşa’da kendi üretim tesisleri vardır. İstanbul’da yaklaşık 200 personel, esas olarak otomotiv, ev elektroniği ve inşaat sektörü için olmak üzere, vida üretmekte. İstanbul’da üretilen ürünlerin % 50’den biraz fazlası ihraç edilmektedir.

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odasının yönetim kuruluna aday oluyorum, çünkü …
… geçtiğimiz on yıl içerisinde Türkiye’nin ekonomik hayatında çeşitli tecrübeler kazanma fırsatını bulmuş olmamdır. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin bir temsilcisi olarak, bu tecrübelerin bir kısmını odanın üyeleriyle paylaşabileceğimi umuyorum. Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası son yıllarda işletmemize fikren ve fiilen destek oldu ve bu önemli kurumun faaliyetlerine ben de kendi gayretlerimle destek vermek istiyorum.

Oda için vizyonumu bir cümleyle ifade etmek istersem  …
Alman-Türk ticaret ilişkilerinin imkânları ve potansiyelleri muazzamdır. Birlikte, hepimizin yararına, bu potansiyelleri değerlendirelim.